Niemcy w zasięgu ręki

Foto z warsztatów

Pod takim hasłem odbyły się dnia 20.01.2015 r. w naszej szkole warsztaty z języka niemieckiego zorganizowane z inicjatywy pani prof. Beaty Pospieszyńskiej, prowadzone przez panią Reginę Zielnicę, wykładowcę z Instytutu Lingwistyki Stosowanej w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Lesznie. W zajęciach wzięli udział uczniowie klas I, II i III, których pierwszym językiem obcym jest właśnie język niemiecki.

Warsztaty były prowadzone prawie wyłącznie w języku niemieckim. Podczas dwugodzinnych zajęć dowiedzieliśmy się wielu nowych rzeczy o kulturze naszych sąsiadów - w szczególności o tradycyjnych i miejscowych daniach.

Każda-z wcześniej wyznaczonych- pięcioosobowych grup wykonała z masy solnej mapę Niemiec, na której w odpowiednich miejscach stawialiśmy miniaturowe potrawy. W trakcie wykonywania pracy pani Regina Zielnica opowiadała nam o Niemczech. Mieliśmy też okazję spróbować kilku tradycyjnych słodyczy, takich jak maślane ciasteczka z cukrem i przepyszne marcepanowe ziemniaczki.

Miło spędziliśmy czas ,bawiąc się i ucząc z wykorzystaniem wszystkich zmysłów : słuchu , wzroku , dotyku i smaku. Było to dla nas  ciekawe doświadczenie . Myślę, że wszyscy uczestnicy chętnie wzięliby jeszcze raz udział w tego typu zajęciach.

Serdecznie dziękujemy za zorganizowanie warsztatów.

Julia Wachowiak  kl. I B