XIII FESTIWAL PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ

We wtorek, 28 X 2014r. nasza szkoła od rana rozbrzmiewała muzyką i śpiewem. Na tegoroczny Festiwal przybyło ponad trzydziestu młodych artystów z terenu powiatu gostyńskiego. Występy podzielono na 2 kategorie: gimnazja (12 wykonawców) i szkoły ponadgimnazjalne (10 wykonawców). Prezentowanym umiejętnościom wokalnym, muzycznym i językowym przysłuchiwało się 6-osobowe jury składające się z nauczycieli języków obcych z ZSO oraz dyrygenta chóru szkolnego LOGOS. Jury obradowało pod przewodnictwem Jarosława Przedlackiego.

Dzięki nowemu sprzętowi nagłaśniającemu w auli ZSO oraz wypożyczonej aparaturze oświetleniowej artyści i publiczność mogli w tym roku poczuć prawdziwy koncertowy klimat. Były wykonania z profesjonalną ścieżką dźwiękową oraz występy z akompaniamentem „na żywo”. W przerwie między poszczególnymi częściami imprezy uczestnicy i opiekunowie mogli skorzystać z poczęstunku w festiwalowym bufeciku.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

GIMNAZJA

I miejsce: Maria i Julia Kozłowskie Gim. Nr 1 Gostyń Hallelujah

II miejsce: Kwartet „DO-RE-MI” ZS SP i Gim. Krobia Shoop Shoop Song

III miejsce ex aequo: Agnieszka Joachimiak Gim. Nr 2 Gostyń Something’s Got a Hold On Me, Martyna Stróżyk ZS SP I Gim. Pępowo I Have Nothing

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE

I miejsce ex aequo: Wojciech Dolatowski ZSO Gostyń Don’t  You Worry Child, Lena Markowska III LO Leszno Stop

II Miejsce: Aleksandra Kaczmarek ZSR Grabonóg No One

III miejsce: Maria Miller ZSR Grabonóg Stay

Dodatkowo jury przyznało wyróżnienie za prezentacje piosenki w języku japońskim Weronice Kubiak z Gim. Nr 1 w Gostyniu, która zaśpiewała Resuscitated Hope.

Organizacja imprezy i zakup nagród możliwe były dzięki środkom finansowym uzyskanym z projektów Gminy Gostyń i Powiatu Gostyńskiego.

Organizatorzy – nauczyciele języków obcych w naszej szkole – mają nadzieje, że Festiwal dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń i że za rok również będzie można zaprosić młodzież do udziału w kolejnej jego edycji.

MP